Kółka Rolnicze sa członkiem Komitetu Zawodowych Organizacji Rolniczych przy UE (COPA) oraz Generalnej Konfederacji Spółdzielni Rolniczych przy UE (COGECA)

Kółka Rolnicze sa członkiem WFO

KOMUNIKAT!!!

Spotkanie Prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Władysława Serafina z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Markiem Sawickim.

       W dniu 19 marca br. o godzinie 14:30 na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Marka Sawickiego odbyło się spotkanie Ministra z Prezesem KZRKiOR Władysławem Serafinem i Członkami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rolników i Producentów Wieprzowiny powołanego w dniu 12 marca br. z udziałem Pana Pawła Augustyna, Michała Cieślika i Stanisława Andersa.

     W spotkaniu wziął udział Pan Stanisław Anders - Pomorski Komitet Protestacyjny Rolników i Producentów Wieprzowiny oraz Pan Paweł Augustyn - Małopolski Komitet Protestacyjny Rolników Producentów Wieprzowiny.

       Przedmiotem spotkania była aktualna sytuacja w rolnictwie, szczególnie rynek wieprzowiny.

       Prezes KZRKiOR Pan Władysław Serafin przedstawił Ministrowi propozycje rozwiązania zaistniałych problemów.

       Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował o bieżących działaniach resortu.

       Szczegóły zostaną podane w kolejnym komunikacie.

                                                                         Z poważaniem

                                                                Biuro Prasowe KZRKiOR      

Komunikat do pobrania w wersji PDF: http://kolkarolnicze.eu/upload/Komunikat_19%2003%2014.pdf

List kierowany do Pana Marka Sawickiego Ministra MRiRW w wersji PDF: http://kolkarolnicze.eu/upload/Marek%20Sawicki_rynek%20wieprzowiny_propozycje__19%2003%202014%20docx.pdf

Artykuł który ukazał się na www.gazeta.pl dotyczący dzisiejszego spotkania: http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,15651202,Rolnicy_czekaja_na_skup_trzody_w_strefie_buforowej.html

 

Strona używa plików COOKIES. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do COOKIES w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć przycisk