Kółka Rolnicze sa członkiem Komitetu Zawodowych Organizacji Rolniczych przy UE (COPA) oraz Generalnej Konfederacji Spółdzielni Rolniczych przy UE (COGECA)

Kółka Rolnicze sa członkiem WFO

XI Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych „Wielkanocna Baba” na Targach „GREEN DAYS”

Sukcesem KZRKiOR, Fundacji 150 Lat KGW a przede wszystkim Kół Gospodyń Wiejskich nazwać można XI Ogólnopolską Prezentację Stołów Światecznych „Wielkanocna Baba”. Impreza ta trwała trzy dni od 7 do 9 kwietnia br. podczas targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w Nadarzynie.

Koła Gospodyn Wiejskich miały do dyspozycji przestronne, przeszklone boksy, które odpowiednio zaaranżowane i przystrojone sprawiały, że zewsząd panował prawdziwie wiosenny, świąteczny nastrój. Łącznie zaprezentowały się 24  regiony geograficzne Polski uwzględniające jednocześnie krajowe struktury KZRKiOR, a swoje potrawy świąteczne i regionalne zaprezentowało blisko 90 Kół Gospodyń Wiejskich.

Targi, a tym samym i nasz stoiska, odwiedziło wiele tysięcy osób, które nie tylko podziwiały pięknie udekorowane i bogato zastawione stoły wielkanocne, ale też degustowały przygotowane potrawy i mogły dokonać zakupu niektórych specjałów. Wielobarwność  i różnorodność regionalnych strojów i umiejętności kulinarne oraz rękodzielnicze kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich były niewątpliwą ozdobą targów i „magnesem” przyciagającym osoby zwiedzające stoiska targowe. Przez cały czas trwania targów twórczynie ludowe wywodzące się z KGW, prowadziły warsztaty podczas których zarówno dzieci jak i dorośli mogli podpatrywać jak i samemu spróbować swych sił w zdobieniu pisanek, wytwarzaniu świec z pszczelego wosku, robienia ozdobnych palm i kwiatów, wytwarzania serwetek z koronki klockowej, robienia kart światecznych technika pergamano, zdobienia przedmiotów użytkowych za pomocą decoupagu i wielu innych prac.

FOTORELACJA

XI Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych "WIELKANOCNA BABA"  (KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO GALERII ZDJĘĆ)

 

Strona używa plików COOKIES. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do COOKIES w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć przycisk