Kółka Rolnicze sa członkiem Komitetu Zawodowych Organizacji Rolniczych przy UE (COPA) oraz Generalnej Konfederacji Spółdzielni Rolniczych przy UE (COGECA)

Kółka Rolnicze sa członkiem WFO

Historyczna Prezentacja Kół GospodyŃ Wiejskich z okazji 150-lecia!

W czasie Centralnych Targów Rolniczych w Warsaw Ptak Expo w dniach 25-27 listopada odbędzie się na przestrzeni 3 dni największa X Ogólnopolska Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych przygotowanych i prezentowanych prze ponad 30 Związków Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Każdego dnia targów zaprezentowanie zostanie 10 regionów z terenu całego kraju.

Swoją twórczość zaprezentują również twórcy ludowi. W czasie 3 dniowych targów wystąpi i zaprezntuje swoje pieśni ludowe i tańce 38 zespołów ludowych z terenu całego kraju. Szacujemy, że łącznie z ramienia KZRKiOR i Rady Krajowej KGW na targi przybędzie 3 tysiące członków prezentujących twórczość i tradycję ludową  oraz ponad 3 tysiące członków naszej Organizacji w roli odwiedzających nasze prezentacje i występy.

 

Z okazji 150-lecia KGW podczas CTR 2016 w niedzielę tj. 27 listopada Przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernadetta Niemczyk i Przewodnicząca Zarządu Głównego Ligi Kobiet Polskich Aldona Michalak podpiszą porozumienie o wzajemnej współpracy. Rada Krajowa KGW oraz Liga Kobiet Polskich będą wspólnie działać na rzecz kobiet i środowiska wiejskiego.

Prezes KZRKiOR Władysław Serafin podczas  spotkania z Panią Aldoną Michalak Przewodniczącą Zarządu Głównego Ligi Kobiet Polskich

Gwiazdą uroczystości oprócz zespołów Kół Gospodyń Wiejskich będzie również młoda, utalnetowana i już utytułowana pochodząca z Żegocina Katarzyna Zawada - zwyciężczyni Konkursów Piosenek Anny German w Warszawie i Moskwie, która wykona dla publiczności piosenki z repertuaru Anny German.

Strona używa plików COOKIES. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do COOKIES w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć przycisk