Kółka Rolnicze sa członkiem Komitetu Zawodowych Organizacji Rolniczych przy UE (COPA) oraz Generalnej Konfederacji Spółdzielni Rolniczych przy UE (COGECA)

Kółka Rolnicze sa członkiem WFO

Życzenia z okazji nadchodzącego nowego roku - 2019!

Szanowne Koleżanki !

Szanowni Koledzy!

 

       Z NOWYM ROKIEM 2019,  DZIAŁACZKOM KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH, DZIAŁACZOM KÓŁEK ROLNICZYCH, CZŁONKOM WŁADZ STATUTOWYCH KRAJOWEGO ZWIĄZKU, WOJEWÓDZKICH I REGIONALNYCH ZWIĄZKÓW ROLNIKÓW, KÓŁEK I ORGANIZACJI ROLNICZYCH, PREZESOM I DYREKTOROM ZWIĄZKÓW, PRACOWNIKOM, PREZESOM SPÓŁDZIELNI KÓŁEK ROLNICZYCH, WSZYSTKIM NASZYM PRZYJACIOŁOM I SYMPATYKOM KÓŁKOWEJ ORGANIZACJI - SKŁADAMY ŻYCZENIA POMYŚLNOŚCI I SUKCESÓW W PRACY ZAWODOWEJ I ŻYCIU OSOBISTYM.

       MIJAJĄCY 2018r. BYŁ DLA NAS WSZYSTKICH WYJĄTKOWO TRUDNY I PRACOWITY. CAŁA ORGANIZACJA  PRZEŻYŁA ZDARZENIA, KTÓRE POZOSTANĄ NA DŁUGO W NASZEJ PAMIĘCI. DEMOKRATYCZNE PAŃSTWO POLSKIE DOKONAŁO BEZPRECEDNSOWEGO ATAKU NA JEDNOŚĆ ORGANIZACJI KÓŁEK ROLNICZYCH.

       NIEKONSTYTUCYJNY, RZĄDOWY PROJEKT WYŁĄCZENIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH ZE STRUKTURY NASZEJ ORGANIZACJI, PONIÓSŁ PORAŻKĘ. W OKRESIE 150 LAT NASZEJ HISTORII, NAWET W OKRESIE ROZBIORÓW, OKUPACJI HITLEROWSKIEJ I WŁADZY KOMUNISTYCZNEJ NIKT NIE ODWAŻYŁ SIĘ NA TAK HANIEBNY CZYN.

       CHCEMY WAM WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ ZA TĘ POSTAWĘ I OBRONĘ TYCH WARTOŚCI.

       SZKODA, ŻE WŁADZOM POLSKIEGO PAŃSTWA, TAK ŁATWO PRZYSZŁO PODJĄĆ DECYZJĘ O NISZCZENIU NASZEJ OREGANIZACJI I W 100- LECIE NIEPOPDLEGŁOŚCI, DZIAŁACZE I DZIAŁACZKI KR I KGW ZAMIAST RAZEM ŚWIĘTOWAĆ UROCZYSTOŚCI NARODOWE I ODBIERAĆ MEDALE, PODANI ZOSTALI TAKIEMU PONIŻENIU.

        TYM BARDZIEJ PRZYKRO, ŻE PAN PREZYDENT NIEPODLEGŁEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, STANĄŁ W JEDNYM SZEREGU Z CIEMIEŻCAMI, ZAMIAST DOCENIC HISTORYCZNY DOROBEK NASZEJ ORGANIZACJI W WYWALCZENIU NIEPODLEGŁOŚCI.

        KÓŁEKA ROLNICZE I KÓŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH MAJĄ NIEKWESTIONOWANY DOROBEK I UDZIAŁ W TWORZENIU NIEPODLEGŁEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, PRZEZ III WIEKI. JAK ŻADNA WSPÓŁCZESNA ORGANIZACJA ROLNIKÓW.

       NIE BYŁO MEDALI, NIE BYŁO PODZIEKOWAŃ – BYŁ I POZOSTAŁ ŻAL I ROZCZAROWANIE.

       WYRAŻAMY PRZEKONANIE, ŻE MIMO WSZYSTKO W 2019 ROKU, BĘDZIEMY DALEJ DZIAŁAĆ DLA DOBRA POLSKI, POLSKIEJ WSI I POLSKICH ROLNIKÓW, ŻE KAŻDEMU Z NAS NIE ZABRAKNIE WIARY, ODWAGI I POŚWIĘCENIA ABY UCZYNIĆ NASZĄ KÓŁKOWĄ ORGANIZACJĘ JESZCZE SILNIEJSZĄ I SPRAWNIEJSZĄ.

 

                                                                                                      W IMIENIU PREZYDIUM KZRKIOR

 

 

PRZEWODNICZĄCA RADY KRAJOWEJ                                                                                    PREZES KZRKIOR

     KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

 

        BERNADETTA  NIEMCZYK                                                                                               WŁADYSŁAW  SERAFIN

 

 

 

 

 

NIE MOŻEMY ZAPOMNIEĆ RÓWNIEŻ O TYCH, KTÓRZY W 2018r. WYRZĄDZILI NASZEJ KÓŁKOWEJ ORGANIZACJI NAJWIĘKSZE SZKODY.!!!

 

          DLA NICH, A SZCZEGÓLNIE TYM, ZGROMADZONYM W FORMIE GRUPY PRZESTĘPCZEJ, WOKÓŁ NIEJAKIEJ, IRENY FRĄSZCZAK, KRZYSZTOFA BANASIAKA, HENRYKA SOBCZAKA, WIESŁAWA DOMIANA, WŁODZIMIERZA WIERTKA, JACKA BOGUSŁAWSKIEGO, JANA GRYGIEŃCIA I INNYCH, DEDYKUJE WIERSZ WYBITNEGFO POLSKIEGO POETY, NOBLISTY - CZESŁAWA MIŁOSZA.

          Poeta w tym wierszu jest rzecznikiem pokrzywdzonych i orędownikiem sprawiedliwości, padają słowa oskarżenia wobec osób, które są  symbolem zła, wobec tych, którzy w imię ,, SWOICH INTERESÓW ’’potrafią zdeptać takie święte wartości jak uczciwość, wolność, wolność osobista i wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, prawdę i swobodę działania. Nie może czuć się bezpieczny ten, kto podniesie rękę na te wartości.

 

 

 

 

,,,TY, KTÓRA SKRZYWDZIŁAŚ CZŁOWIEKA PROSTEGO

ŚMIECHEM NAD KRZYWDĄ JEGO WYBUCHAJĄC,

GROMADĘ BŁAZNÓW WOKÓŁ SIEBIE MAJĄC

NA POMIESZANIE DOBREGO I ZŁEGO.

 

CHOĆBY PRZED TOBĄ WSZYSCY SIĘ SKŁONILI

CNOTĘ I MĄDROŚĆ TOBIE PRZYPISUJĄC,

ZŁOTE MEDALE NA CZEŚĆ TWOJĄ KUJĄC,

RADZI ŻE JESZCZE JEDEN DZIEŃ PRZEŻYLI.

 

NIE BĄDŹ BEZPIECZNA… POETA PAMIĘTA!

MOŻESZ GO ZABIĆ – NARODZI SIĘ NOWY

SPISANE BĘDĄ TWOJE CZYNY I ROZMOWY.

 

LEPSZY DLA CIEBIE !!! BYŁBY ŚWIT ZIMOWY

I SZNUR I GAŁĄŹ!!!- POD CIĘŻAREM ZGIĘTA”

 

 

PREZES KZRKIOR

WŁADYSŁAW SERAFIN

Strona używa plików COOKIES. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do COOKIES w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć przycisk

301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.