Kółka Rolnicze sa członkiem Komitetu Zawodowych Organizacji Rolniczych przy UE (COPA) oraz Generalnej Konfederacji Spółdzielni Rolniczych przy UE (COGECA)

Kółka Rolnicze sa członkiem WFO

WFO

„Zorganizowani rolnicy – szansą na przyszłość” Światowa Organizacja Rolników (WFO)

KZRKIOR od 2002 roku, jako jedyna polska organizacja rolnicza reprezentuje polskich rolników na forum światowym. KZRKIOR jest członkiem Światowej Federacji Producentów Rolnych (IFAP). W 2008 roku KZRKIOR był organizatorem Światowego Kongresu Rolników IFAP w Warszawie.
 
W 2010 roku, po spotkaniach w Paryżu oraz Brukseli, światowa federacja rolników została przekształcona w ŚWIATOWĄ ORGANIZACJE ROLNIKÓW (WFO).
 
We wrześniu 2011 roku w Republice Południowej Afryki odbyło się spotkanie założycielskie WFO. Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji jest jedyną organizacją z Polski, która uczestniczyła w tym wydarzeniu. KZRKIOR jest członkiem Komitetu Założycielskiego WFO w skład, którego wchodzi 28 organizacji z całego świata. Podczas posiedzenia w RPA, KZRKIOR  otrzymał status pełnoprawnej organizacji członkowskiej.
 
W dniach 6-9 czerwca 2012 roku Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych jako jedyna organizacja reprezentował Polskę oraz polskich rolników na Posiedzeniu II Zgromadzenia Ogólnego Światowej Organizacji Rolników (WFO)
 
w Rzymie. W związku z ogłoszonym przez ONZ Rokiem 2012 jako ŚWIATOWYM ROKIEM SPÓŁDZIELNI wiodącym tematem podczas tegorocznego Posiedzenia Światowej Organizacji Rolników  były spółdzielnie rolnicze i ich rola.
 
W dniu 6 czerwca br.  odbyła się specjalnie przygotowana sesja panelowa we współpracy z Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa - FAO dotycząca spółdzielczości na świecie oraz roli spółdzielni rolniczych. Było to wyjątkowe wydarzenie wpisujące się w kalendarz wydarzeń spółdzielczych. FAO reprezentował Dyrektor Generalny p. Graziano de Silva.  
 
 
 

Strona używa plików COOKIES. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do COOKIES w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć przycisk

301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.