Kółka Rolnicze sa członkiem Komitetu Zawodowych Organizacji Rolniczych przy UE (COPA) oraz Generalnej Konfederacji Spółdzielni Rolniczych przy UE (COGECA)

Kółka Rolnicze sa członkiem WFO

COPA-COGECA

KZRKIOR jest pierwszą organizacją rolniczą z Polski, która w 2002 roku została członkiem COPA. KZRKIOR jest jedyną organizacją rolniczą z Polski reprezentującą rolników w Copa, Cogeca oraz Geopa – grupie pracodawców.

Komitet COPA(Komitet Rolniczych Organizacji Zawodowych)

6 września 1958 utworzona została  pierwsza europejska organizacje rolnicza – Komitet COPA.  Kiedy Komitet COPA zaczynał swoja działalność, należało do niego 13 organizacji członkowskich z ówczesnych sześciu państw członkowskich UE. Obecnie Komitet COPA ma 60 członków z państw członkowskich i 36 organizacji partnerskich z innych państw europejskich, takich jak Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Turcja.  Tak duży zasięg pozwala na reprezentowanie zarówno ogólnych, jak i specyficznych interesów rolników w Unii Europejskiej. Od samego początku Komitet COPA był uznawany przez władze Wspólnoty za organizacje reprezentująca ogół europejskiego rolnictwa.

Cele Komitetu COPA:

- analizowanie wszelkich kwestii związanych z rozwojem Wspólnej Polityki Rolnej

- reprezentowanie interesów sektora rolnictwa jako całości

- poszukiwanie rozwiązań, które lezą we wspólnym interesie oraz

- utrzymywanie i rozwijanie stosunków z władzami Wspólnoty oraz z innymi organizacjami przedstawicielskimi lub partnerami społecznymi na poziomie europejskim.

Komitet COGECA

(Generalny Komitet Spółdzielni Rolniczych Unii Europejskiej)

24 września 1959 roku, krajowe organizacje spółdzielcze sektora rolnego utworzyły organizacje reprezentującą ich na poziomie europejskim Komitet COGECA (Generalny Komitet Spółdzielni Rolniczych Unii Europejskiej)

Sekretariat Komitetu COGECA połączył się z sekretariatem Komitetu COPA 1 grudnia 1962 roku.Komitet COGECA ma obecnie 35 członków na pełnych prawach i 4 członków stowarzyszonych z całej Unii Europejskiej. Do Komitetu COGECA należy również 36 organizacji partnerskich.

Cele Komitetu COGECA

- Reprezentowanie ogólnych i szczegółowych interesów europejskich spółdzielni rolniczych, leśniczych, rybołówstwa i rolno-spożywczych oraz uczestnictwo w ogólnym rozwoju spółdzielni;

- Wpływanie na decyzje polityczne dotyczące działalności spółdzielni rolniczych, poprzez działalność lobbystyczna przy instytucjach publicznych Unii Europejskiej, organizacjach europejskich i międzynarodowych;

GEOPA-COPA

grupa pracodawców rolnych organizacji zawodowych Unii Europejskiej. Grupa pracodawców Komitetu COPA, zwana GEOPA-COPA, została utworzona w 1993 roku. Członkami organizacji GEOPA-COPA są krajowe organizacje rolne, członkowie Komitetu COPA lub  organizacje mające zezwolenie Komitetu COPA do przystąpienia do organizacji GEOPA-COPA, które są  uprawnione do podjęcia negocjacji krajowych w zakresie układów i umów zbiorowych. Komisja Europejska uznała reprezentatywność GEOPA-COPA dla pracodawców w sektorze rolnym.

Oficjalna strona : http://www.copa-cogeca.be/Menu.aspx?lang=pl

Strona używa plików COOKIES. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do COOKIES w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć przycisk

301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.